Бородатий найманець “Бабай” воює в Слов’янську, бо в Росії він у розшуку – Time

24.04.2014 16:20

Бойовик з Росії каже, що ніколи не був у Грузії, а в Україну приїхав воювати через націоналістичні погляди.

Бородатий бойовик з Росії Олександр Можаєв приїхав в Україну воювати через націоналістичні погляди і запевняє, що ніколи не служив у ГРУ Росії і не воював у Грузії. Про це пише журналіст Time Саймон Шустер, який побував у полоні сепаратистів у Слов’янську і зміг поспілкуватися з бородатим бойовиком, якого проросійські бійці називають “Бабаєм”. Під час інтерв’ю Можаєв показав свій паспорт, згідно з яким він приїхав воювати в Україну: спочатку в Крим, а потім на Донбас, – з Краснодарського краю. Його прописка вказує, що він мешкає в місті Білореченськ.

За словами Можаєва, він поїхав воювати в Україну, тому що в Росії його розшукує поліція за “спробу вбивства ножем”. Однак підкупити суддю грошей не було. Тож він став найманцем. Можаєв заперечує, що служив у ГРУ Росії. За словами “Бабая”, він дійсно служив у російських збройних силах. Але пішов у запас в середині 90-х років. З того часу входив у “Вовчу сотню” козачків у рідному місті. Журналіст Time показав Можаєву фото, де він начебто бере участь у бойових діях у Грузії. “Та я ніколи не був у Грузії, навіть у відпустці. Цей на фото більше схожий на якогось Усаму Бен Ладена”, – заперечив бойовик. Участь в силовому захопленні Криму Можаєв не заперечує. За його словами, він поїхав влаштовувати заворушення на Донбасі “від нічого робити” і через націоналістичні переконання. “Ми сиділи і думали, що робити далі. Тоді ми вирішили відвоювати ще трохи споконвічно російських територій”, – сказав “Бабай”.

У Слов’янську російського бороданя-найманця найняв власник фабрики мила і самопроголошений “народний мер” В’ячеслав Пономарьов. Завдяки Можаєву і ще кільком бойовикам з Білорусі, Казахстану, Росії та інших колишніх країн СРСР, він влаштував заворушення в своєму місті. За словами Пономарьова, йому підкоряється 2500 бойовиків. Однак найманці на кшталт “Бабая” з них становлять кілька сотень. Сепаратисти просять допомоги в Росії, однак Кремль не поспішає їм допомагати. “Нам потрібна зброя, розумієш? В нас закінчується все, окрім бойового духу”, – сказав Пономарьов журналісту Time.