Знайшли свідка вбивства активіста з Грушевського (відео)

03.02.2014 12:09

Хлопця, на чиїх очах влучила куля в Михайла Жизневського, знайшли в Українському домі.

Власне розслідування провело ТСН.

Слідство і досі шукає вбивць активістів на Грушевського. Проте встановити підозрюваних міліція досі що не може: кажуть, що немає свідків. Вже зазвучали версії, що тіла могли взагалі підкинути, – йдеться в сюжеті.

Провладні депутати вважають, що Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Романа Сеника на Грушевського застрелили снайпери з НАТО. Депутати опозиції переконують, що стріляли спецпризначенці, що ховалися за спинами рядових бійців внутрішніх військ.

Міліція ж на днях прозвітувала, що свідків встановити тяжко, а оскільки тіла переносилися, то неможливо встановити, де це сталося.

Тому ТСН провела власне розслідування загадкових вбивств. Розуміючи, що працювати на території мітингувальників міліції зараз практично неможливо, журналісти самі вирушили на пошуки свідків стрілянини.

Віднайти тих, з ким в момент пострілів був поруч Сергій Нігоян та Роман Сеник, кореспондентам ще не вдалося. А от свідка вбивства білоруса Михайла Жизневського вони знайшли. Його шукали два дні. Михайло отримав кулю на очах свого друга Тараса Кобялко. Журналісти відшукали його в Українському домі. Нині він сам ледь тримається на ногах, з температурою під сорок.

За його словами, Жизневський із деревʼяним щитом під час відступу спецпризначенців та наступу мітингувальників став біля автобуса, щоб закрити дірку, аби звідти не стріляли. Деревʼяний щит добре захищав від гумових куль.

Аж раптом Михайло опинився на бруківці вулиці Грушевського з металевою кулею у серці. Тарас Кобялка каже, що його друг упав на спину у напрямку до Українського дому. На щиті, котрим він захищався, є чимала дірка.

Колябка переконаний, що куля летіла із боку силовиків. “Я впевнений, що це вони. Вони просто злякалися, що мужні хлопці йдуть без нічого”, – сказав він.

Щит журналістам не показали, запевнивши, що він поїхав разом з тілом Михайла у Білорусь. Але те, що у ньому дірка – це ще один доказ, куля летіла не з тилу. Якщо вірити свідченням Ігоря Ількіна, який намагався реанімувати Жизневського, то постріл був зроблений із сектору, де нікого, крім спецпризначенців, бути не могло.

У міліції переконують, що набої, якими завдані тілесні травми Жизневському, органами внутрішніх справ не використовуються і на озброєнні не перебувають. Нині йдеться про те, що попередньо Жизневського та Сеника вбили кулі 12 калібру.

Гвинтівка Форт 500 Т використовується спецпризначенцями на Грушевського і має саме 12 калібр. А ще в неї можна запросто зарядити металеву картеч, з якої був вбитий і Нігоян.

На минулому тижні міліція вела допити, приходив свідчити лікар. Слідчі твердять, що прогресу у справі мало і потрібна допомога свідків. Та йти в міліцію майданівцям небезпечно, як і міліції на Майдан. Очевидно, що без офіційного розслідування встановити, хто стріляв, неможливо.