28.01.2014 00:18

Момент розстрілу подружжя Чаушеску. Тирговіште. Соціалістична Республіка Румунія. 25 грудня 1989 року.

18 грудня 1989 року в румунських містах почалися масові безлади. 21 грудня Чаушеску вводить в країні надзвичайний стан, а 22 грудня разом з дружиною, зрозумівши, що збройними силами і правоохоронними органами зупинити їх не вдасться втік з Бухареста на гелікоптері, але того ж дня був заарештований в місті Тирговіште. Подружжя Чаушеску були доправлені в бронетранспортері на територію однієї з місцевих військових частин.

Перед наспіх зізваним воєнним трибуналом по звинуваченню в скоєнні низки злочинів проти свого народу і держави предстали колишній ген секретар ЦК РКП Ніколає Чаушеску і його дружина.

Ніколає і Єлені Чаушеску було висунуто звинувачення в наступних статтях румунського Кримінального Кодекса:
145 “Разрушение национальной экономики”, 163 “Вооруженное выступление против народа и государства”,
165 “Разрушение государственных институтов”, 356 “Геноцид”.

Суд проходив на протязі двух годин. Суд знімався на киноплінку, також велась стенограма.

Після завершення слухань було винесено вирок — Ніколає и Єлена Чаушеску були визнані винними по всіх пунктах звинувачення і засудженні до вищої міри покарання — смертної кари через розстріл, з конфіскацією всього майна.

Приблизино о 16 годині обох Чаушеску вивели у двір казарми. На цей процес військових привезли прямо з їх військової частини. Всі вони зголосилися добровольцями, нале яка була місія, їм не пояснили. Учасників страти вибрав особисто генерал Станкулєску, було обрано офіцера і трьох солдат. Подружжя Чаушеску були поставлені до стіни солдатської вбиральні і розстрілені. Останніми словами Ніколає Чаушеску були «Я не заслуговую…». Тіла сутки пролежали на футбольному стадіоні «Стяуа», а потім були захоронені в могилі на бухарестському кладовищі Генча. Сцена страти знімалась на відео, 28 грудня її показали по румунскому телебаченню…

Михайло Маліновський