19 ГРУДНЯ О 13:00 НА МАЙДАНІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ – АКЦІЯ СОЛІДАРНОСТІ З БРАТНІМ БІЛОРУСЬКИМ НАРОДОМ

18.12.2013 20:22

Кривава Неділя в Мінську, коли силові структури режиму Лукашенки брутально зачистили Плошчу (так по-білоруськи називається Майдан), сталася рівно три року тому, 19 грудня 2010 року.

У третю річницю пам`яті цієї події, 19 грудня 2013 року у Києві відбудеться акція солідарності з білоруським народом.

Ця ніч у Мінську була страшною. Білоруський аналог «Беркуту» бив дівчат та жінок, відбувалися масові арешти, людей судили в закритих судах, за списками. Скільки арештовано тоді було білорусів, ніхто не знає, але офіційно представники Лукашенка заявили, що таких людей більше 600. Після відбуття арешту більше 300 білорусів знайшли у собі мужність надати письмові свідчення про катування, котрим вони піддалися після арешту. Але їхній голос ніде не був почутий.

Україна після 30 листопада, коли підрозділ «Беркуту» по-звірячому розігнав студентів, розуміє білоруський біль.

Отже: 19 грудня о 13:00 на Майдані Незалежності на знак солідарності буде розтягнуто великий національний прапор Білорусі. Зі сцени зі словами підтримки виступлять білоруські громадські та політичні діячі, після чого колона білоруських і українських патріотів вирушить по вулиці Хрещатик, далі по вулиці Богдана Хмельницького до білоруського посольства – вулиця Михайла Коцюбінського, 3. Там відбудеться віче, до посольства буде передано звернення з вимогою невідкладного визволення всіх білоруських політв’язнів і проведення свободних виборів.

Слава Україні!
Живе Білорусь!
Слава Нації!

Прес-служба Комітету визволення політв’язнів
Прес-служба Білоруського центру в Україні