Арсеній Яценюк оголосив перший блок плану дій опозиції

30.11.2013 17:53

Під час прес-конференції лідерів опозиції в суботу, 30 листопада, голова Політради ВО “Батьківщина”, голова фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк оголосив перший блок плану дій опозиції.

Арсеній Яценюк закликав всіх прийти на народне віче, яке розпочнеться завтра о 12.00 біля пам’ятника Шевченку: “Закликаємо прийти всіх, хто готовий боротись проти режиму і за те, щоб наших дітей не били”.

Він наголосив, що 2 грудня на Погоджувальній раді парламенту опозиція вимагатиме викликати міністра МВС до Ради та його відставки.

“Після формування штабу ми розпочинаємо роботу по підготовці загальнонаціонального страйку. Це складна робота, але це є реальний прояв громадянської непокори і реальна воля людей, що вони проти режиму і готові боротись за свої права”, – підкреслив він.

Голова Політради “Батьківщини” також нагадав, що 15 грудня пройдуть вибори в п’яти “проблемних” округах: “Завдання і штабу, і громадянського суспільства – продемонструвати, що ми здатні захистити результати виборів. Щоб Віктор Янукович не повторив те, що він зробив на Майдані, на виборах 2015 року. Так як підводити підсумки результатів президентських виборів буде “Беркут”. Це стало вже вчора зрозуміло”.

Арсеній Яценюк також повідомив, що сьогодні лідери опозиції проведуть зустрічі із послами країн ЄС: “Звертаємось до наших західних партнерів. Час розмов завершений. Є конкретні персоналії: начальник “Беркута”, начальник міліції Києва, їхні заступники, начальники “Беркута” Дніпропетровська і Луганська. Якщо Захід захищає права і свободи громадян і карає тих, хто порушує базові цінності людини і громадянина в світі, – ми хочемо це побачити”.

Він повідомив, що штаби національного спротиву сформують єдину об’єднану базу всіх активістів країни: “Ми вже сьогодні повинні готуватись до того, що вибори, призначені на 15 грудня, та акції, які будуть йти протягом всього року в Україні, будуть мати серйозне представництво людей”.

“Закликаємо студентське товариство, яке є основною рушійною силою європейської інтеграції України, бути разом з політичними силами і громадськими організаціями і разом виходити на наш загальнонаціональний страйк”, – наголосив Арсеній Яценюк.

Він також нагадав, що опозиція внесла до парламенту проект постанови про відставку уряду Азарова: “І ми будемо вимагати поставити це питання на голосування в парламенті України”.

“У Верховній Раді є закон про порядок імпічменту президента. Я знаю, що зараз голосів під цей закон немає. Але я знаю, що імпічмент президенту Януковичу вже відбувся на Майдані і в Україні. Чи легітимний він? Так, тому що народ України висловив йому недовіру”, – сказав він.

“Це перший блок нашого плану дій. Подальші плани будуть напрацьовуватись в нашому об’єднаному штабі національного спротиву”, – додав Арсеній Яценюк.