Український Союз

27.11.2013 15:53

Євросоюз – це наш сьогодняшній колективний Ющенко. Ми встигли розчаруватися у вітчизняних політиках, тому заквітчали Київ зірковими прапорцями і співаємо “Оду радості”. Пам’ятаєте 2004-й?… “Багаті допоможуть бідним”, “сильні підтримають слабших”…

…Панове, а хтось може згадати, чи робила Європа за минулі дев’ять років (тобто з моменту “помаранчевої революції”) хочь якісь “кроки назустріч людям”, тобто нам?

Кредити від МВФ? Їх давали і при Кучмі. “Східне партнерство”, започатковане аж у 2008 році?.. Там Україна йде одним рядком з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, та іншими країнами, не поміченими у демократичних потугах. Ми не встигли завершити свята з приводу перемоги над режимом Кучми, як Європейський Союз демонстративно хряснув у нас перед носом дверима, і заходився на пару з «Газпромом» будувати газогони в обхід України. Ми спробували пролізти у цивілізований світ через НАТО, але нас знаменито обламали з ПДЧ. Ми так хотіли сподобатися, що вивернули кишені та провели для європейських футбольних тусовщиків “Євро-2012″. Ми спокійно дивилися, як вони обсцикають наші вулиці та клеють наших дівчат, ми їм посміхалися, ми раділи, що у “цивілізованних народів” залишаться приємні спогади про Україну. З рештою, ми примудрилися (насправді “диктатор” Янукович примудрився) впритул наблизитися до Угоди про асоціацію, – не велике, по суті, досягнення, але значний і символічний геостратегічний крок. Та євробюрократи виставили купу економічних і політичних умов, при цьому не давши жодних гарантій. Мовляв, ви старайтеся, а ми подивимося.

У нас не так багато приводів для наукової та економічної гордості, проте вони є. “Завод імені Малишева”, “Мотор-Січ” – високотехнологічні виробництва світового рівня. Скільки двигунів “Мотор-Січі” купив Євросоюз?.. Жодного. Гадаєте, через низьку якість? Навпаки – якість висока, і вона створює європейцям конкуренцію. Вони не зацікавлені підтримувати українських виробників, вони прагнуть розвивати своїх. Тому пріоритети експорту “Мотор-Січі” були і залишаються – Росія, Китай, Іран та інший “нецивілізованний світ”.

Все вказує на те, що “цивілізований світ” бачити нас не хоче. Він хоче тримати нас за високим парканом, по можливості заробляти на нас, та мати від нас якмога менше проблем. Нормальні, зрозумілі бажання, але в їх контексті не ясно, якого дідька ми зараз носимося по Києву з прапорами Євросоюзу, наче квочка з яйцем.

Єдина причина – Євросоюз знаходиться в протилежному від Росіі боці.

То давайте не будемо брехати собі. Нас просто затисли між стіною і проваллям. Ми просто за будь-яку ціну хочемо відкараскатися від тієї північної тюрми народів. То може, це варто робити під своїми національими прапорами, а не під чужими? Тим більше – під прапорами держав, які нас на порозі бачити не хочуть.

З рештою, у цьому широкому світі, крім Росії та ЄС, достатньо сторін і союзів. Якщо не знайдемо до смаку, створимо свій.

http://reznichenko-d.livejournal.com