Як слон мало не втратив хобота

16.11.2013 00:54

Дивовижні знімки були зроблені фотолюбителем Яном Салісбері в національному парку Замбії. Вони могли б послужити наочною ілюстрацією для колись написаного оповідання Редьярда Кіплінга «Як слоненя отримав свій хобот».

Молодий слон, бажаючи вгамувати спрагу, відправився на водопій, навіть не підозрюючи, що його там чекає. Не встигнувши занурити свій хобот у воду, він зазнав нападу з боку неабияк зголоднілого крокодила. На щастя для слона, крокодил спробував зажувати занадто великий шматок хобота і не зміг як слід вчепитися. Переляканий і здивований слон з усієї сили висмикнув свій хобот із щелеп рептилії, залишивши на ньому лише кілька подряпин на пам’ять.

Шокуюча сцена була знята фотографом любителем дикої природи недалеко від стоянки Мфуве (Mfuwe Lodge) в Національному парку Південна Луангва, Замбія 62-річним Яном Салісбері. Містер Салісбері є генеральним директором цього сафарі. Будучи обізнаним в ситуаіцї одним з відвідувачів парку, в той же день про подібний напад крокодила на іншого слона, він озброївся камерою, сподіваючись побачити щось схоже, і відправився до місця події.

Незважаючи на те, що все, що відбулося тривало лише кілька секунд, Яну вдалося зняти безцінні кадри, тому що його камера була встановлена в потрібному напрямку. Провівши на Африканських просторах більше 30-ти років Містер Салісбері вважає неймовірною удачею те, що йому вдалося зняти цей епізод.

За словами Містера Салісбері, після раптової атаки наляканий слон кинувся бігти навтьоки і зник у найближчих заростях.

Цей випадок нагадує дитячу розповідь Редьярда Кіплінга, про слоненя яке мало нещастя бути схоплене за ніс крокодилом. Рептилія не відпускала свою здобич і тягнула слоненя за ніс, поки той не став схожим на всім нам відомий слонячий хобот.

http://pixanews.com