У США показали «матір складних ножів» з револьвером у рукоятці

07.10.2013 21:22

В Історичному центрі Баффало Білла, в американському штаті Вайомінг, представлено унікальну зброю, яку прозвали «матір’ю швейцарських армійських ножів». Вона має більше сотні різних пристосувань: аж до револьвера 22- го калібру і камертона.

У «матері ножів» є два клинка, кілька типів ножиць, штопор, дві пилки, гачок для застібання гудзиків, скальпель, пристосування для обрізання сигар, пір’яна ручка, механічний олівець, дзеркальце, небезпечна бритва, вилка, столовий ніж та багато іншого. Всі ці пристосування ховаються в рукоятці з черепашиного панциру.

Багатьом може здатися дивним, але в цьому багатофункціональному ножеві, на відміну від його сучасних аналогів, немає відкривачки для пляшок. Справа в тому, що пляшковий корок сучасного вигляду був винайдений тільки в 1892 році.

А експонат був зроблений у Німеччині в 1880 році фірмою Holler&Co спеціально для одного з нью-йоркських магазинів. Він з’явився на 11 років раніше, ніж швейцарський армійський ніж. «Матір ножів» володіє значними розмірами – майже 9 сантиметрів завширшки та 22 сантиметри у довжину. Такі ножі створювалися для виставок, щоб справити враження на ножових майстрів і торговців ножами, а зовсім не для того, щоб носити такий ніж в кишені. “Вони були настільки складні у виконанні, що їх могли створити тільки провідні виробники, на яких працювали найталановитіші майстри”, – повідомляє The Daily Mail.