Націоналістична “Партія Свободи” набирає на парламентських виборах в Австрії несподівано високий результат

29.09.2013 19:15

Попередні підсумки підрахунку приблизно третини бюлетенів здивували місцевих аналітиків і політологів в Австрії. «Велика коаліція» з соціал-демократів (SPO) і правоцентристів (OVP) поки спільно набирає всього 50.3 %. При цьому, оброблені дані продовжують надходити до ЦВК, і результат поступово знижується.

Якщо сумарний результат обох партій виявиться меншим ніж 50 %, коаліція може розпастися. Це призведе до тривалих переговорів між керівництвом всіх партій, що пройшли до парламенту і може спровокувати затяжну політичну кризу.

Головним сюрпризом став несподівано високий результат правоконсервативної націоналістичної «Партії Свободи». За попередніми підсумками партія побила всі прогнози і отримала 23.6% голосів виборців (найоптимістичніші прогнози не давали націоналістам більше 20%, а на виборах в 2008 році партія набрала 17,5 %). У федеральній землі Штирії, виборці якої традиційно консервативні у своєму виборі, партія показала перший результат.

29 вересня в Австрії пройшли загальнонаціональні вибори. Австрійці, які мають право голосу, обрали 183 депутати Національної ради – нижньої палати парламенту. Термін повноважень ради – п’ять років. За результатами виборів буде сформовано новий уряд країни.