У Москві «забули» літак з 20 мільярдами євро

26.09.2013 14:46

У Шереметьєво «кинули» літак з 20 мільярдами євро. Як з’ясував «Московський Комсомолець», авіалайнер, під зав’язку  набитий грошовими купюрами, стоїть в аеропорті. З накладних, представлених на сайті видання, випливає, що цінний вантаж прилетів до Росії з Франкфурта. У тому ж документі вказується, що господарем грошей є якийсь 54- річний Фарзін Корооріан Мотлаг (син якогось Алі, як зазначено у всіх документах). Призначаються ж 20 мільярдів благодійному фонду «Світ добрих людей», який, як з’ясувалося, всеукраїнський. При цьому в документах чорним по білому пунктом призначення вказується саме Москва.

Уточнюється, що літак з 20 мільярдами євро прибув до Москви 7 серпня 2007 року. Виходить, він цілих шість років простояв «замороженим». Досі благодійному фонду так і не вдалося забрати багатомільярдні статки, хоча його представники вже не раз зверталися до впливових адвокатів з проханням допомогти забрати цінний вантаж, але митниця так і «не дала добро». Юристи вважають це банальною формою відмивання грошей. «Яка розсудлива людина стане ось так, в «нікуди», посилати такі гроші. Швидше за все щось пішло не так, «містер Х» не зміг зустріти і отримати вантаж. І після всіх невдалих спроб його забрати вирішено було діяти через фонд – до речі, звичайна практика відмивання грошей. Думали, пожертвування віддадуть швидше. Тому й договір пожертви уклали лише в березні 2013-го року. Друге питання:  чому держава давно не конфіскувала гроші? Виходить, і на це немає достатніх підстав. Господар-то на папері є, і гроші справжні, відправлені з німецького банку, що підтверджується довідкою з банку.

Поки літак простоює, громадськість будує здогади – звідки могли взятися такі нечувані суми. Багато хто вважає, що 20 мільярдів євро – зниклий скарб Саддама Хусейна, який до цих пір безуспішно розшукують американські спецслужби. Прес – центр аеропорту  «Шереметьєво» інформацію «про скарб» на борту авіалайнера поки не підтвердив.