Сьогодні рейдери з Московського патріархату можуть позбутися забудови в Києві

12.09.2013 09:52

12 вересня в 16:00 в приміщенні Оболонської РДА за адресою вул.Маршала Тимошенко 16 відбудеться завершальне засідання по демонтажу незаконної забудови Московського патріархату в парку Перемога. Засідання пройде у великому залі, що свідчить про те, що під РДА стягнуться багато протестувальників. Вочевидь Московський патріархат планує стягнути туди своїх прибічників з проросійських організацій “Верное казачество” та союзу афганців для фізичного недопущення націоналістів до залу засідань.

Як відомо війна за парк Перемога триває вже не перший рік. На місці де мав будуватися спортивний майданчик розпочалося самовільне будівництво храму Московського патріархату. Там же будується семінарія і господарські будівлі. Забудовником виступає отець, а за сумісництвом бізнесмен, В’ячеслав Яковенко чия фірма займається транспортними перевезеннями і будівельними роботами.

Громада декілька разів протестувала усіма методами. В результаті це призвело до сутичок.

Характерно, що під час конфлікту на журналіста Віталія Лазебника напав директор парку Перемога Олександр Толстоног.

Кримінальна справа проти нападника на журналіста так і не зрушила місця попри тиск громадськості. Але стало зрозуміло чому план реконструкції парку перетворився на земельний дерибан. Очевидна заангажованість директора парку до махінацій. Двоє київських свободівців – Михайло Кублій та Сергій Аксанюк отримали умовні терміни ув’язнення за протести проти рейдерства зеленої зони.

Характерно, що забудовників підтримує голова фракції Партії регіонів у місті Києві. Він тисне на представників Дніпровської РДА, щоб вони уникали демонтажу забудови. Попри те, що згідно слів міліції наявно вже не менше трьох указів про демонтаж свавільної забудови.

В серпні 2013 року силами юриста ініціативної групи та свободівця Станіслава Беляєва було порушено кримінальну справу проти забудовника Яковенка щодо самовільного будівництва і захоплення земельної ділянки.

Врешті 12 вересня відбудеться засідання, де чиновники обіцяють прийняти спільне рішення про демонтаж незаконної забудови. Це буде одна з перших безпрецендентних перемог громади Києва щодо звільнення парку від рейдерства Московського патріархату.

Євген КАРАСЬ