Пастор залив гасом 2998 екземплярів Корану і збирався спалити їх у пам’ять про жертв 9/11

12.09.2013 18:09

Пастора Тері Джонса затримує поліція. ©The Lakeland Ledger/Reuters

Американський пастор Террі Джонс, відомий своїми акціями зі спалення Корану, знову спробував влаштувати подібну акцію. Він підготував до спалення 2998 примірників Корану – по одному на кожну жертву ісламістських терактів 11 вересня 2001 року – заливши їх гасом.

Associated Press повідомляє про те, що поліція міста Малберрі у Флориді заарештувала Джонс  після того, як зупинила його фургон, заповнений екземплярами Корану і просоченими гасом. Джонс розповів про свої наміри та пояснив, що його турбує жорстокість ісламу.

Пастора Тері Джонса затримує поліція. ©The Lakeland Ledger/Reuters

Пастор вперше заявив про свій намір спалити Коран в 2010 році. Коли в березні 2011 року він зробив це, суд заборонив Джонсу протягом 3 років наближатися до мечетей. Навесні 2012 року Джонс знову спалив кілька примірників Корану заодно із зображенням пророка Мухаммеда. Восени 2012 року пастора не пустили до Німеччини і до Канади, де він збирався взяти участь у показі і публічному обговоренні антиісламського фільму «Невинність мусульман». Кінострічка була випущена до річниці терактів 11 вересня.